Przejdź do treści

Rehabilitacja seniorów

Rehabilitacja osób starszych ma celu poprawę ogólnego samopoczucia, zmniejsza ryzyko zachorowań na niektóre choroby minimalizuje niepełnosprawność, a przede wszystkim pozwala na zachowanie niezależnego trybu życia seniora.

Prawidłowo kierowana i systematyczna aktywność fizyczna w podeszłym wieku może poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne mimo, iż nie jesteśmy w stanie powstrzymać procesów starzenia. Poprawa motorki, zdolność do samoobsługi i samodzielności przywraca seniorom pewność siebie,wzmacnia integrację społeczną i kulturalną.

Rehabilitacja ma być również formą przełamania strachu związanego z ruchem. Osoby starsze prowadzące oszczędny tryb życia potrzebują impulsu zarówno rehabilitanta jak i rodziny czy rówieśników aby uwierzyć w siebie i przyłączyć się do ćwiczeń.

Oferujemy rehabilitację seniorów w systemie dziennym oraz stacjonarnym. Rehabilitacja w systemie stacjonarnym wykonywana jest w Różanym Domu Seniora, z którym jako firma Donamed blisko współpracujemy.

Rehabilitacja Seniora Terapia Neuroforma
Rehabilitacja seniora – Neuroforma

Różany Dom Seniora

Różany Dom to wyjątkowe miejsce na mapie Rybnika, które koncentruje wysokiej jakości usługi świadczone dla seniorów. Szeroka współpraca wielu instytucji pozwoliła dokonać kompleksowej inwestycji skierowanej na uruchomienie usług opieki całodobowej, usług opieki wytchnieniach, pielęgniarskiej opieki długoterminowej, czy też usług prowadzonych w ramach dziennego domu opieki medycznej. Różany Dom rozpoczął swoją działalność w maju 2021 roku. Ośrodek przygotowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych Pensjonariuszom oferuje pobyty w wygodnych pokojach 1, 2 i 3 osobowych z prywatnymi łazienkami, klimatyzacją, telewizją oraz intranetem światłowodowym.

Różany Dom Seniora wyróżnia się wysoką jakością usług oraz ciepłą domową atmosferą bliską każdej osobie starszej.

W Różanym Domu Seniora stworzyliśmy rehabilitację wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt oraz co najważniejsze wykwalifikowany personel. Mieszkańcy Różanego Domu Seniora mogą korzystać z rehabilitacji codziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji seniorów jest sala gimnastyczna wyposażona w specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń indywidualnych i zbiorowych, fizykoterapia i gabinety masażu.

Świadczymy usługi medyczne z zakresu rehabilitacji schorzeń geriatrycznych:

  • ortopedycznych takich jak stany po wszczepieniu endoprotez stawów kolanowych i biodrowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych i kolanowych,schorzenia stawu barkowego, dna moczanowa, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa
  • zespołach otępiennych takich jak Alzheimer, zwyrodnienia czołowo-skroniowe, Parkinson, udary mózgu.

Zespoły otępienne nazywane inaczej otępieniem starczym lub demencją. Choroby demencje maja przewlekły i postępujący charakter.

Otępienie starcze może zacząć objawiać się:

  • problemami z pamięcią,
  • zaburzeniami ruchowymi,
  • problemami z koordynacją ruchową,
  • dysfagia – zaburzenia połykania – VitalStim plus,
  • zaburzaniami wymowy.

Rehabilitację w zespołach otępiennych opieramy na kinezyterapii. Dopasowujemy ją do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Terapia pacjentów w zespołach otępiennych musi być wszechstronna, dbająca zarówno o ciało jak i umysł. W rehabilitacji ruchawej szczególną uwagę zwracamy na ćwiczenia równoważne, koordynacyjne, wzmacniające mięśnie i zwiększające ruchomość stawów.

Szybki kontakt

Skip to content