Przejdź do treści

Mezoterapia kolagenem

Kolagen jest jednym z najczęściej występujących białek w naszym organizmie. Jedna czwarta całkowitej masy białkowej ciała składa się z kolagenu: kości, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie, więzadła. Włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu w skutek: procesów starzenia, nadwagi, kontuzji, urazów czy wady postawy.

Terapia kolagenowa wpływa na odbudowę chrząstki stawowej ,torebki stawowej, ścięgien, więzadeł, wzmacnia i chroni struktury stawowe, uzyskując tym samym poprawę ich budowy anatomicznej i funkcji czyli redukcję bólu i poprawę jakości życia.

Mezoterapię z kolagenu stosujemy w:

  • zespołach bólowych kręgosłupa która jest jedną z najczęstszych przypadłością
  • Gonartroza stawów kolanowych- zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych. Charakterystyczne są bóle podczas schodzenia ze schodów lub wstawania z krzesła.
  • Koksartroza- zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych. Pacjencji skarżą się na ból w pachwinach podczas obciążania. Ból maleje w czasie spoczynku.
  • Dolegliwości w okolicy stawu barkowego. Pacjencji skarżą się na bóle barków , szyi , promieniujące do kończyny górnej oraz trzaski w stawie podczas ruchu.
  • Rwa kulszowa. Charakteryzuje się silnym bólem promieniującym do odcinka lędźwiowego ,pośladka, uda podudzia a nawet stopy. Ból nasila się przy skłonach czy unoszeniu prostej kończyny.

Szybki kontakt

Skip to content